Rolety rzymskie – niezwykłe osłony okna

Wybór osłony okna to ważna decyzja. Jej wygląd i kolorystykę należy dostosować do wyglądu całego wnętrza. To co umieszczamy w oknach, podobnie jak i sposoby urządzania oraz dekorowania wnętrz, zmienia się pod wpływem mody. Obecnie najbardziej ceniona jest prostota i minimalizm; pomieszczenia pełne jasnych kolorów i barwnych dodatków, no i oczywiście duże okna.

Moda na duże okna panuje już od jakiegoś czasu; zmianom ulegają także trendy związane z tym, co w oknach ma się pojawić. Coraz częściej odchodzimy od firan i zasłon, stawiając na różnego rodzaju rolety.

w oknie
Rolety rzymskie – doskonały pomysł na upiększenie pokoju

Wyjątkowość rolet rzymskich polega na tym, że są idealnym rozwiązaniem dla tych, dla których klasyczne rolety czy żaluzje są zbyt surowe, a tradycyjne firany i zasłony z kolei zbyt ciężkie i niefunkcjonalne. Rolety rzymskie szyte są z naturalnych materiałów – są zatem idealnym kompromisem pomiędzy firanami, a typowymi roletami.

Rolety rzymskie – zalety

w pokoju
Rolety rzymskie w pokoju dziennym

Materiały, z których szyte są rolety rzymskie różnią się pod kątem stopnia przepuszczania światła – mogą całkowicie blokować dopływ promieni słonecznych, lekko je przepuszczać lub być całkowicie transparentne. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne i znajdą zastosowanie w każdym z domowych pomieszczeń. W sypialni możemy wykorzystać materiał grubszy, który skutecznie zaciemni pomieszczenie. W pokoju dziennym czy kuchni natomiast materiał lżejszy – półprzeźroczysty lub transparentny. Zaletą materiałów rolet rzymskich jest to, że łatwo je zdemontować i wyprać. Ponadto mamy tu do wyboru obszerną paletę barw więc łatwo dopasujemy osłonę do kolorystyki pomieszczeń.

Rolety rzymskie to nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka. Już sam z materiał, z którego są wykonane nadaje im wyjątkowego stylu. Rozwinięty sprawia, że pomieszczenia są przytulne. Co ważne materiał, w przeciwieństwie do firan czy zasłon, przylega do powierzchni okna, dzięki czemu wnętrza stają się bardziej przestrzenne, a my możemy dodatkowo podkreślać ich wystrój wykorzystując powierzchnię parapetów. Natomiast po zwinięciu materiał rolety układa się w dekoracyjne fałdy.

Rolety rzymskie
Rolety rzymskie w sklepie www.knall.com.pl

Równe i estetyczne ułożenie materiału jest możliwe dzięki specjalnym listwom – szprosom. Szprosy znajdują zastosowanie w roletach o większych wymiarach – wykonanych z grubszych i cieńszych materiałów. Dzięki nim tkanina po zwinięciu ułożona jest estetycznie i równo. W oknach mniejszych można zastosować roletę bez listew. Jednak w tym wypadku lepiej sprawdzą się cieńsze i bardziej miękkie materiały; w zwiniętej rolecie fałdy ułożone są w tym wypadku gęściej, a całość tworzy subtelną formę.

Rolety rzymskie można wykorzystywać w oknach o niestandardowych wymiarach, ponieważ w sklepie Knall wszystkie rodzaje osłon przygotowywane są na podany przez Klientów wymiar – tutaj maksymalnej do szerokości 3 mb.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *